Sporty ekstremalne – czy warto się w to bawić?

Grudzień 19, 2016 by Sporty ekstremalne No Comments

Sama nazwa sporty ekstremalne sugeruje nam to, że nie są to dyscypliny dla wszystkich. Na ekstremalne doznania gotowi są bowiem tylko niektórzy z nas, niektórzy tylko mają takiego charta ducha i taką sprawność fizyczną, by podołać takim wyzwaniom. Wszak to nie tylko przezwyciężanie ograniczeń naszego ludzkiego ciała, ale także i niesamowita odporność psychiczna. Nie każdego z nas stać na to, by zmierzyć się z własnymi lękami i ograniczeniami. Mówiąc wprost – nie każdy ma na to odwagę.

Ryzyko

Sama nazwa sporty ekstremalne sugeruje nam to, że nie są to dyscypliny dla wszystkich

Autor zdjęcia: Qrodo Photos

Z tego rodzaju aktywnościami nieodzownie związane jest ryzyko. Choć powszechnie dostępne są ubezpieczenia sporty ekstremalne, to nie oznacza to, że sam fakt jego posiadania otacza wokół nas niewidzialny parasol ochronny. Niestety, ryzyko, że się połamiemy jest tu duże. Nie ma co się oszukiwać. Dlatego właśnie, rozważając dołączenie do grona takich śmiałków, trzeba się do tego jak najlepiej przygotować. W zależności od tego, jaką dyscyplinę zamierzamy trenować, konieczne jest zakupienie odpowiednich ubrań i sprzętu, ale także i zadbanie o to, by kondycyjnie podołać temu wyzwaniu. Najlepiej ćwiczyć pod okiem doświadczonych trenerów. Odradzamy z pewnością korzystanie z internetowych poradników i filmików instruktażowych umieszczanych chociażby na Youtube. Nieumiejętnie wykonując ćwiczenia nie dość, że narażamy się na kontuzje i urazy, to dodatkowo wyrabiamy sobie złe nawyki, które ciężko będzie nam później wyplenić.

Co poza tym? Na pewno błędem jest stawianie sobie zbyt wysoko poprzeczki. Lepiej małymi kroczkami podążać do przodu, niż zniechęcić się przy pierwszym podejściu. Przecież nic tak nie motywuje jak postęp jaki udaje nam się zrobić. A nie od dziś wiadomo, że ćwiczenia czynią mistrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *