Sportowiec dobrze ubezpieczony

Ci z was, którzy uprawiają sport wyczynowo, wiedzą doskonale, że kontuzja, nawet ta dość niepozorna, może oznaczać nie tylko konieczność zarzucenia treningów na pewien okres czasu, może bowiem to równie dobrze oznaczać konieczność zakończenia kariery sportowej. Na szczęście, w obliczu tej skrajnej sytuacji, sportowcy nie są pozostawieni samym sobie, a dokładniej ci sportowcy, którzy posiadają ubezpieczenie sportowe pod postacią ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej oraz następstw nieszczęśliwych wypadków.

Sportowe ubezpieczenie OC

Ci z was, którzy uprawiają sport wyczynowo, wiedzą doskonale, że kontuzja, nawet ta dość niepozorna, może oznaczać nie tylko konieczność zarzucenia treningów na pewien okres czasu, może bowiem to równie dobrze oznaczać konieczność zakończenia kariery sportowej

Autor zdjęcia: Destinasjon Trysil

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to dedykowany sportowcom produkt, który cieszy się naprawdę dużą popularnością. O czym warto jednak wiedzieć, ubezpieczenie OC to produkt dedykowany nie tylko osobom ściśle związanym ze środowiskiem sportowym. To ubezpieczenie, bowiem doskonale wpisuje się w potrzeby osób nie tak ściśle z tym środowiskiem związanych. Fakt posiadania polisy ubezpieczenia OC sportowego bowiem stanowi doskonałe zabezpieczenie interesów ubezpieczonego na okoliczność finansowych konsekwencji zaistniałych podczas treningów czy imprez sportowych szkód, względem osób trzecich, bądź też względem posiadanego przez nie mienia.

Sportowe ubezpieczenie NNW

Jak doskonale wiadomo nieszczęśliwe wypadki, a dokładniej trudne do przewidzenia ich konsekwencje, mają to do siebie, że zdążają się w najmniej oczekiwanych momentach. Konsekwencje tych zdarzeń mogą mieć, jak już zostało wcześniej wspomniane, bardzo negatywny wpływ na przebieg kariery sportowej. Mogą, rzecz jasna, być również powodem jej zakończenia. Dlatego też ubezpieczenie NNW sport (które można wykupić np. tutaj: https://sport.iexpert.pl/amatorzy/ubezpieczenie-nnw-lloyds/) jest bardziej niż rekomendowane.

Poszukując odpowiedniego, skrojonego na miarę potrzeb i możliwości ubezpieczenia, warto zwrócić uwagę na dwie podstawowe kwestie, pod postacią zakresu ubezpieczenia (im ten zakres szerszy, tym bardziej produkt wart uwagi) oraz wysokością sumy gwarancyjnej na jaką polisa opiewa (im wyższa suma, tym atrakcyjniejsza oferta).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *